Keresztyén szakkollégiumokkal a cigányság felemeléséért

2011. március 17., címkék: református felsőoktatás, Hírek, evangélikus egyház, református oktatás, balog zoltán, bölcskei gusztáv, keresztény roma szakkollégiumi hálózat, görög katolikus egyház, katolikus egyház

A magyarországi történelmi keresztyén egyházak a kormány támogatásával Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózatot alapítottak a cigány közösséghez tartozók felsőoktatási képzésének segítésére.

Rendreutasították Romániát a görög katolikus kárpótlás ügyében

2010. január 31., címkék: Ökumené, európai parlament (EP), görög katolikus egyház, kárpótlás, ökumené

Az Európai Bíróság utasította a román kormányt, hogy kárpótolja a Görög Katolikus Egyházat a kommunista uralom alatt elkobzott egyházi tulajdonok visszaszolgáltatásának elmaradása miatt. A rendelkezés később hatással lehet hasonló viták tárgyalásában.